Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yahoo'da Marissa Mayer Dönemi Başladı

Marissa Mayer çok yakına tüm sahne ışıklarını üstüne çekecek, ekonomi dergilerinin kapaklarını süsleyecek. Pek Yahoo'yu kurtarabilecek mi?
Yahoo'da Marissa Mayer Dönemi Başladı
Bir zamanlar bir devdi, şimdi ise internet kullanıcısının gözünde modası geçmiş, ilham vermeye bir marka olarak anılıyor. Bir de üst üste patlayan yönetim skandallarıyla elbette. Zor günler geçiren Yahoo, son çareyi genç bir kadın yöneticiye teslim etmekte buldu. Eski bir Google yöneticisi olan 37 yaşındaki Marissa Mayer Yahoo’nun yeni Ceo’su oldu.

Şirketin bu seçimini ABD’de acımasızca eleştirenler olsa da Mayer, Google’ın oyunun kuralını değiştiren birçok ürününde büyük rol oynadı. Ayrıca Gmail ve Google News’deki payı da tartışılmazdı. Şimdi ise asıl soru; Yahoo’ya da bu yenilikleri taşıyıp taşıyamayacağı. Analistlere göre Mayer’in ilk hedefi 1995’deki Bill Gates modelini uygulamak olacak. Microsoft internet trenini kaçırınca Bill Gates, sürekli yenilikler üreten rakiplere karşı her şeyde var olma stratejisi benimsemişti. Mayer için de bu strateji güzel bir başlangıç gibi gözüküyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017