Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yahoo Filckr'ı Nasıl Öldürdü?

Birkaç sene önce en gözde online online fotoğraf paylaşım sitesi olan Flickr'ın Yahoo tarafından satın alınması, yetenekli ve yenilikçi bir girişimin kendi değerlerini taşımayan bir devin himayesinde nasıl yok olup gittiğine çarpıcı örnek oluşturuyor. Peki Flickr'ın bitişi nasıl oldu?
Yahoo Filckr'ı Nasıl Öldürdü?
Flickr, üç yıl öncesine kadar kuşkusuz dünyanı en iyi fotoğraf paylaşım sitesiydi. Dijital fotoğrafçılığa meraklıysanız ya da fotoğraflarınızı arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız Flickr bunun için tek adres sayılırdı. Ancak şimdi akla ilk isim olarak Flickr gelmiyor. Bugün artık web’de fotoğraf paylaşmak istiyorsanız Facebook var. Arkadaşlarınızın anlık çektiği fotoğraflara göz gezdirmek istediğinizde ise henüz bir-iki yıl önce kurulmuş olan intisgram…

2005’te Butterfield ve Fake, şirketlerini Flickr kullanıcıları için çok büyük şeyler sunacağını vaat eden Yahoo’ya sattılar. Yahoo, aylık fotoğraf depolama limitini ücretsiz kullanıcılar için 100 MB’ye çıkardı ve paralı üyeler için limiti kaldırdı. Yahoo’nun teknik kaynakları sayesinde her şey mükemmel olacaktı. İlk kez kurumsallaşan her girişim için böyle bir inanış olurdu ama bu vakada işler beklendiği şekilde gitmedi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017