Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yakıt Hücre Teknolojisi 2015'te Yollarda

Hyundai mühendisleri, üretim tarihini öne çekti ve Fuel Cell Electric Vehicle çalışmaları, artık yollara çıkıyor.
Yakıt Hücre Teknolojisi 2015'te Yollarda
Geçtiğimiz yıl seri üretimi için 2015 denilmişti, fakat iddialı Hyundai mühendisleri, gerçek üretim tarihini öne çekmişler… Hatta, gelecek yıl tam 1.000 adet hidrojen yakıt hücreli Hyundai ix35, yollara çıkıyor.

Diğer markaların hidrojen yakıt hücreli yürür aksama sahip prototipleri için resmi bir ‘’geliş’’ tarihi açıklanmıyor… Hyundai, 2005 yılında başlattığı FCEV projesinin son şeklini, hidrojen yakın hücreliyle 134 beygir gücünden elektrikli motora sahip ix35 modelini, artık üretime hazır hale getiriyor. 2015’te ise tam 10.000 adet ix35 FCEV, İngiltere, Danimarka ve Almanya gibi hidrojen tedariki olan pazarlarda müşteriler ile bulaşacak.

Gövdesinin alt arkasındaki iki tanka bir çevrim doldurma kabıyla pompalanan hidrojenine rağmen, sürüşünde diğer bildiğimiz ix35’lerde farksız bir performans gösteren Hyundai FCEV’i, hızlanma anında hayal kırıklılığı yaratmıyor ve 14 saniyede 0-100 km/s ivmelenmesini tamamlayabiliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017