Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yalın Son Albümünden Sonra Neler Yapıyor?

Yalın deyince akla naif, duru, kırılgan bir adam geliyor. Şarkılarında da bu kırılganlığını tüm sitemkarlığıyla dile getiriyor. Son albümü ‘Sen En Güzelsin’ ise önceliklerden farklı…
Yalın Son Albümünden Sonra Neler Yapıyor?
Sene 2004… Büyük-küçük herkesin dilinde aynı şarkı: ‘Zalim oyunbozan…’ Gece kulüplerinde üst üste üç-dört kez çalınıyor. Öyle bir ‘zalim’ ki bu, kimseyi yerinde oturtmuyor! Sahibine ‘En iyi çıkış yapan şarkıcı’ ödülü kazandırıyor. Yalın, hayatımıza bu şarkıyla giriyor ama onun hayatına şarkıların girişi 4 yaşına rastlıyor. Babası evde, gitarıyla her gün Gipsy Kings, Enrico Macias şarkıları çalıyor.

Büyüyünce ilk işi gitar dersi almak oluyor. Zamanla kendi şarkılarını söylemeye başlıyor. Şarkı yazmayı, “Tanrı’nın en büyük lütfu” diye tanımlıyor. Ve yıllarca ‘Bu şarkıyı birini düşünerek yazmadım’ diye bizi kandıranlara inat, son albümünü ayrıldığı sevgilisine ithaf ettiğini acıkıyor. Peki bu kadar açık olmak, bu naif, bu kırılgan adamı nasıl etkiliyor? Bunu ve son albümünü konuşmak üzere Yalın ile Akaretler’deki W Hotel’de buluşuyoruz. Bir zamanlar ikamet ettiği mahallesinde tüm samimiyeti, sıfır kaprisi ve yalınlığıyla sorularımızı cevaplıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017