Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yandex'in Hedefi 5 Yılda Yüzde 30 Pazar Payı

Yandex'in yeni dönem hedeflerine ilişkin IP dergisine iddialı açıklamalar yapan Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, ''Google gibi güçlü bir rakiple mücadele edecek olmak sizi korkutmuyor mu?'' sorumuza ise kısa ve net cevap veriyor: ''Hem de hiç!''
Yandex'in Hedefi 5 Yılda Yüzde 30 Pazar Payı
Yerel bir arama motoru olarak Rusya pazarında dünya devi Google’ı alt eden ve bu pazarda elde ettiği yüzde 70’lik Pazar payı hakimiyetinin verdiği güvenle yurtdışındaki ilk ofisini geçtiğimiz yıl Türkiye’de açan Yandex’in bu hamlesi dünya kamuoyunda “Google’a global rakip geliyor” şeklinde yorumlanmıştı. Süreç içinde özellikle yerelleştirdiği ürünlerle ve TV reklamlarıyla Türkiye’deki kullanıcı sayısını arttırmaya çalışan Yandex, Google’a ne denli bir ciddi raki olduğunu Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Mehmet Ali Yalçındağ’ı getirerek bir kez daha ortaya koydu.

20 yıl çalıştığınız Doğan Grubu’ndan ayrıldıktan sonra sürpriz bir kararla Yandex’in başına geçtiğiniz. Bu süreçte neler yaşandı?

Ben zaten kısa süre bir önce Doğan Grubu’ndaki görevlerimi bırakmıştım. Sadece birkaç şirkette yönetim kurulu üyeliğim ya da başkanlığım devam ediyordu. Aynı görevi, aynı kurumda 20 yıl yaptığınızda ister istemez bir rutinin içine giriyorsunuz. 1992 Milliyet gazetesinde Genel Müdür Kemal Kınacı’nın asistanı olarak göreve başlamıştım. Kısa bir süre sonra da Milliyet Gazetesi Genel Müdürü oldum. Ardından büyüme süreci başladı. 1994 yılında Hürriyet gazetesini aldık, Kanal D’yi kurduk ve büyük bir medya kuruluşu haline gelince de Doğan Yayın Holding’i kurduk.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017