Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yanlış Yalıtım, Hem Binayı Hem Sigortacıyı Yakıyor

Bina yalıtımlarında kullanılan yanlış izolasyon malzemeleri, yangınların büyümesine neden olurken, ortaya çıkan hasarı da arttırdığından sigorta şirketleri açısından yüksek maliyete sebep olur.
Yanlış Yalıtım, Hem Binayı Hem Sigortacıyı Yakıyor
Yangın, ufacık bir kıvılcımla başlayan ancak çok kısa sürede birçok değeri yok eden, hatta can ve mal kayıplarına da yol açan bir felaket. Kişilerin, hiç beklemediği anlarda yaşadığı bu felakete birçok şey sebep olabiliyor. Ancak son zamanlarda yanlış izolasyon uygulamalarının sebep olduğu büyük hasarlı yangınlar oldukça dikkat çekiyor.

Aslında yalıtım malzemeleri tek başına bir yangın sebebi olarak değerlendirilmiyor. Çünkü yanlış izolasyon uygulamaları yangının büyümesine ve hızla yayılmasına yol açarken, doğru yapılan uygulamalar da yangın riskine karşı önlem oluyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktayı, doğru malzeme seçimi oluşturuyor. Yalıtım malzemelerinin bir kısmı yanıcı özellik taşırken, diğer bir kısmı ise bu özelliği taşımıyor. Binanın özelliğine göre, yanıcı olmayan veya katkı malzemeleri ile yanıcılığı azaltılan yalıtım malzemelerinin tercih edilmesi gerekiyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017