Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi'nde Etkileşimli Eğitimler

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, kullandığı alternatif eğitim yöntemleriyle çalışanlarının öğrenme sürecini hızlandırarak, her konuda gelişim imkânı sunuyor.
Yapı Kredi Bankacılık Akademisi'nde Etkileşimli Eğitimler
Finans sektörünün en iyi bankacılarını yetiştirmek amacıyla 2008 yılında kurulan Yapı Kredi Bankacılık Akademisi (YKBA), “en iyi insan kaynağını yetiştiren lider gelişim merkezi” olma öngörüsü çerçevesinde gerçekleştirdiği eğitim ve gelişim programlarında kullandığı alternatif eğitim yöntemleriyle dikkat çekiyor. YKBA’nın eğitim programlarında yer alan uygulamalardan biri olan benzetim (simülasyon) şubesi, gerçeğin birebir benzeri şube ortamı, bankacılık sistemi ve dokümanlardan oluşuyor. Bankada yeni işe başlayanlar çalışanlar, şubede karşılaşılabilecekleri farklı müşteri tipleri ve örnek olay canlandırmaları ile sanal ortamda öğrendikleri bilgileri uygulama fırsatı buluyor, böylelikle öğrenme süreçleri hızlanıyor.

Akademi binasında kurulan stüdyoda çevrimiçi (online) ve çevrimdışı eğitimler hazırlanıyor. Banka ile ilgili dönemsel bilgilendirmeler, ekonomik değerlendirmeler, üst düzey yöneticilerin yaptığı sunumlar ve yeni çıkan ürünlerin tanıtımı, kişisel gelişim ile ilgili birçok başlık YKBA stüdyosunda hazırlanan yayınlarla çalışanlara aktarılıyor. Çevrimiçi eğitimlerde, Türkiye'nin her noktasındaki çalışanlar eğitmene canlı olarak soru sorabiliyor; konuyu tartışabiliyor.

Yapı Kredi için özel olarak tasarlanan ve bankacılık sektöründeki ilk oyun bazlı benzetim uygulamaları olan YKB Kent ve Yapı Kredi Gezgini, tüm çalışanların fikir alışverişinde bulunabildiği, öğrenirken eğlendikleri etkileşimli sanal ortamlar olma özelliği taşıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017