Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yapı Kredi Yedekleme Çözümlerinde EMC Avamar'ı Tercih Ediyor

Yapı Kredi, yedekleme çözümlerinde EMC Avamar'ı kullanarak 100 terabaytın üzerinde veri yedeklemesi gerçekleştiriyor.
Yapı Kredi Yedekleme Çözümlerinde EMC Avamar'ı Tercih Ediyor
EMC çözümlerini tercih eden kurumlardan biri de Yapı Kredi Bankası. Binden fazla sanal sunucusu olan ve her geçen gün yenileri eklenen kurum, sunucularının yarısından fazlasını yakın geçmişte sanallaştırmıştı. Ayrıca Avamar çözümü ile, geleneksel yöntemlerle ulaşılamayan üstün başarı oranlarını yakalayan Yapı Kredi, teyp sistemlerinde hızdan yana şikayetçiydi. Avamar ile yedekleme işlemi hem hızlandı hem de bütün verilerin yedeği alınmaya başlandı. Bu sayede de, normalde yapılamayan yedekleme işlemleri de mümkün hale geldi. EMC'nin sunduğu tekilleştirme çözümü ile yedekleme boyutu azalırken kullanılan medyanın da büyüklüğü kontrol edilebilir hale geldi. Bu da, operasyon anlamında önemli avantajları da beraberinde getirdi.

Yapı Kredi şu an, EMC Avamar’ı kullanarak 100 TB’nin üzerinde veri yedeklemesi gerçekleştiriyor. Yapı Kredi Bankası Altyapı Geliştirme ve Bakım Grup Direktörü Sinan Özer sanallaştırmaya adım attıkları dönemi anlattı: “O dönemde veri merkezinin değişimi, taşınması söz konusuydu. Bu proje kapsamında altyapısını oluşturduk ve kullandık. Sanallaştırma, bize çok ciddi katkılar sağladı. Sonrasında da taşınmanın ardından gelen talepler, bu taleplerin karşılanma hızı gibi ciddi avantajlarını gördüğümüz için devam ettik. Şu an geldiğimiz noktada 1000 küsür tane sanal sunucu olan bir platformumuz var”.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017