Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yaşar Duran Kimdir? Yaşar Duran Röportajı

Türk futbolunun en eğlenceli ismi olan Yaşar Duran ile sandalyeden düşüren, gözlerden yaş getiren, gülme krizine gark eden bir sohbet gerçekleştirdik. İşte Yaşar Duran ile gerçekleştirdiğimiz keyifli röportaj…
Yaşar Duran Kimdir? Yaşar Duran Röportajı
Hem Fenerbahçe’nin hem de Milli Takım’ın kaleciliğini yaptınız; çok iyi bir kaleci olmanız gerekemez mi? Oysa size “Kova” lakabı takılmıştı. Bu tezadı nasıl açıklıyorsunuz?

Yaşar Duran: Ben zaten çok iyi bir kaleciydim. Ama o zamanlar senede bir iki milli maç oynardık. Türkiye ile kimse maç yapmak istemezdi. Oynadığımız zamanda hep yenilirdik, takım yenilince de suçlu her zaman kaleci olur. Fenerbahçe’ye gelince, benim oynadığım dönemde iki kez lig şampiyonu olduk. Cumhurbaşkanlığı Kupası, Başbakanlık Kupası, Donanma Kupası, Türkiye Kupası, TSYD Kupası ne kadar kupa varsa hepsini aldık. Hani kötü kaleciydim?

O halde niye “Kova” lakabı aldınız?

Yaşar Duran:Kova lakabı aslında bana takılmadı. Kalecilerin geneline takılan bir lakaptır. Benden öncede vardı, gol yiyen kalecilere “kova” derlerdi. Benden sonrada oldu bunu söyleyenler. Ama ben gerçekten kötü bir kaleci değilim. Bazı yediğim talihsiz goller oldu o gollerden sonra “Kova Yaşar” derlerdi bana.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017