Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yatak Odası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odasında karyola, gardırop, şifonyer gibi mobilyalarında son yenilikler neler; satın alırken ve odaya yerleştirirken nelere dikkat etmelisiniz ve fazlasını mini rehberimizde bulabilirsiniz.
Yatak Odası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yatak odanız için mobilya seçerken mekanı çok fazla eşya ile doldurmamaya özen göstermelisiniz. Örneğin eğer odanız küçükse yüksek ve büyük başlıklı karyolalardan uzak durmalısınız. Ya da küçük bir odada sürgülü bir dolap tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Yatağınızın özellikleri önem taşıyor. Odanız küçükse alanı doldurmamak için mümkün olan en küçük yatağı kullanmanız gerekir. Mobilyanızın ayakucunun yüksek olması da eğer uzun boyluysanız sorun yaratabilir. Bu durumda ayakucu alçak hatta hiç olmayan yatakları tercih edebilirsiniz.

Yatak odanızın rengini seçerken dikkat etmeniz gereken nokta uykunuzu kaçıracak tonlardan uzak durmak olmalı. Huzur veren, sizi rahatlatan renkleri seçmeye özen gösterin. Yatak odasında rahatlık ve sükunetli bir ortam olması gerekir. Bu yüzden sert kontrastların, ağır renklerin yerine yumuşak renkleri tercih etmeniz gerekir. Renk seçimini yaparken bulunduğunuz bölgenin iklimini de göz önünde tutmalısınız. Eğer soğuk bir yerde yaşıyorsanız sıcak renkler kullanmalısınız. Sıcak iklime sahip bir yerde ise mavi tonları gibi serinletici etkiye sahip renklere yer vermenizde fayda var.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017