Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yavaş Yemek Yeme Teknikleri

Hızlı yemek yemenin zararlarını artık bilmeyen kalmadığı için, şimdiki beslenme davranışımız yemekleri tıkanırcasına değil de yavaş yavaş yemek. İşte uzmanlarımızın yemekleri yavaş yemek içiş uymamız gerektiğini söyledikleri önderiler.
Yavaş Yemek Yeme Teknikleri
Uzmanlar hızlı yemek yemenin başta obezite olmak üzere çeşitli sağlık problemlerine yakalanma risklerinin oldukça büyük olduğunu dile getirdiler. Hele ki çocuklarda sergilenen bu davranış büyüklere nazaran daha bir tehlikeli. Bu yüzden hem ebeveynler hem çocuklar hızlı yemek yeme alışkanlığından kurtulmalı, beslenme esnasında yemekleri yavaş yavaş yemelidir.

Çoğumuzun yaptığı öyle bir yanlış var ki, o da sinirlendiğimizde, duygusal çöküntü yaşadığımızda ya da en mutlu anlarımızda hemen yemeğe sarılmak ve ne bulursak üzüntüden ya da mutluluktan hızlı hızlı tüketmektir. Asla üzüntüler yemekler bastırılmalı ve sevinçlerde aşırı yemek yeme ile kutlanmamalıdır.

•Yemeğe nazikçe davranmalısınız. Yemeğe saldırıp hızlı hızlı onu yemek yerine nezaketli olmalı ve yavaş yavaş yemelisiniz.

•Yediklerinizi farkına varmalı ve lezzetini almaya çalışmalısınız.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017