Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yelken Sineması Kapılarını Yeniden Açıyor!

İlk kez kapılarını 1945 yılında açan Yelken Sineması yıllar sonra Kandıra’nın kültürel ve sosyal hayatına renk katmak için yeniden hayat bulan Hidayet Yelkencioğlu Kültür Merkezi içerisinde kapılarını açıyor.
Yelken Sineması Kapılarını Yeniden Açıyor!
26 Eylül 2013, Perşembe
Yelken Sineması 1945 yılında, Kandıra eşrafından Niyazi Yelkencioğlu ve oğulları tarafından Kandıra Halk Evi salonunda açıldı.

1950 yılına kadar bugünkü binanın yerine Bahçe Sineması olarak sürdürdü. Yine aynı yıl bu mekandaki arsanın bir bölümüne kapalı ve diğer bölümüne de Bahçe Sineması olarak tesisler kuruldu. 1979 yılında ise çatıdan çıkan bir yangın sonucu harap oldu. 1945 yılında 2004 yılına kadar hizmet veren Yelken Sineması, son yapılan çalışmalarla modern ve çok amaçlı bir tesis haline getirildi. Hem de 2 ay gibi kısa bir süre de…

Büyük bir kompleks haline getirilen Yelken Sineması artık Hidayet Yelkencioğlu Kültür Merkezi'nde hizmete girecek. Açılış tarihi 5 Ekim 2013... Kültür merkezine kültür ve eğitime büyük katkı vermiş merhume Hidayet Yelkencioğlu'nun ismi verildi. Kültür merkezinin sinema salonu aynı zamanda tiyatro salonu ve konferans salonu olarak düzenleniyor. Salonun kapasitesi 170 kişilik.

Artık Kandıra'nın her ihtiyacına cevap veren Hidayet Yelkencioğlu Kültür Merkezi, bölgenin muhtelif etkinlikleri için ideal bir yer.

Kültür merkezi 5 Ekim 2013 tarihinde hizmete giriyor.
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017