Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yemek Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Aile ve dostlarla bir masa etrafında toplanmanın önemi yemek odalarında ortaya çıkıyor. Klasikten moderne tarzınızı yansıtacağınız yemek odanızda unutulmayacak davetlere imza atabilirsiniz.
Yemek Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?
19. yüzyılda, Viktorya döneminin ilk yıllarında ortaya çıkan ayrı yemek odası, o dönemlerde servetin bir göstergesiydi. Uzun yıllar evlerin sadece misafir geldiğinde açılan bu odaları günümüzde içerisine oturma, televizyon ve okuma alanlarını da alarak daha işlevsel bir hale geldi.

Yemek odanızı planlarken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli nokta, bu yaşam alanını nasıl kullanacağınız. Bunun için de bu alandan başka bir oturma alanına sahip olup olmadığınız, günlük yemeklerinizi yediğiniz bir mekanın bulunup bulunmadığı gibi soruların cevaplarını verebilmeniz gerekiyor. Eğer sıkça misafir ağırlıyorsanız alacağınız üniteleri de buna göre belirlemelisiniz. Genellikle ana yaşam alanlarından salonun içinde yer alan yemek odanızı planlarken stilinizi de bu mekana yansıtmaya çalışın. Klasik stilden hoşlanıyorsanız, masif kolçaklı sandalyeler ve büyük bir masa tercihiniz olabilir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017