Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeni Android Sürümünün Avantaj Ve Dezavantajları Neler?

Yeni Android sürümü en son akıllı telefonların ve tabletlerin hem performansını hem de pil ömrünü etkiliyor. Bu yeniliklere ışık tutuyoruz.
Yeni Android Sürümünün Avantaj Ve Dezavantajları Neler?
Nisan ayının ortasında Samsung, bir aylık bekleyişin ardından, yeni Android 4’ün (kod adı Ice Cream Sandwich / ICS “Dondurmalı sandiviç”) güncellemesini en çok satılan Androidli cep telefonlarından biri olan Samsun Galaxy S2 için piyasaya sürdü. Fakat güncellemenin ardından, ilk izlenimler karışıktı. Galaxy S2 özellikle de dahili tarayıcıyla internette gezindiğinizde “eski” Android sürümlerin (mesela 2.3.4 Gingerbread) kıyasla adeta uçacak kadar hızlıydı. Buna rağmen test aygıtımızın pil ömrü güncellemenin hemen ardından ciddi şekilde kısaldı. Dahası, aygıtın sıcaklığı, telefonun güncellemenin ardından sürekli ve yoğun hesaplama getiren bir şeylerle uğraştığını da gösteriyordu. Telefon sürekli sıcaktı. Hatta CHIP okurlarından da aynı sorunu dile getirenler oldu. Kısa süre sonra anlaşıldı ki, ICS’te optimal şekilde çalışması için tasarlanmamış olan ve güncellemenin hemen ardından yürütülmesi gereken bazı süreçler cep telefonunun çok enerji harcamasına yol açıyordu.

Sizlere şunu öneriyoruz: Android 4 güncellemesinden önce verilerinizi yedekleyin, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi fabrika ayarlarına döndürün. Güncellemeye ancak bundan sonra başlayın. Bu, çoğu modelde güncelleme ardından gerçekleşen aşırı yüklenmenin de önüne geçiyor. Böylece ICS güncellemesi CHIP test laboratuarlarındaki diğer Androidli aygıtların önünde teşkil etmiyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017