Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeni Dünyada Bilinç Yapısı Nasıl Olacak?

Zamanın başlangıcından ve organik yaşam formlarından bugüne geçmiş olarak algıladığımız yaşam hatıralarımızın ve de atalarımızın yaşamış oldukları tüm deneyimlerin etkisi ile bizlerin şimdi ki duygu, düşünce ve inanç sistemi oluşturmuştur. Öyle ki bu bilgiler bizim hücre ve DNA’larımızda mevcuttur ve dolayısıyla şimdi ki yaşam deneyimlerimiz de içinde bulunduğumuz bu bilinç yapısına göre şekillenmektedir.
Yeni Dünyada Bilinç Yapısı Nasıl Olacak?
Dünyamız her 26 bin yılda bir yeni bir döngüye giriyor. Bu güne kadar geçen sürede 21 Aralık 2012 tarihinden itibaren “6.Yeni Dünya Çağı” dönemi başlamış olacak. Bu defa bizler daha şanslıyız çünkü atalarımızın yaşamış oldukları başarısız deneyimlerin farkındalığına sahibiz dolayısıyla aynı deneyimleri yaşamamız gerekmeyecek. Maalesef geçmişte atalarımızın bilinç düzeyi fiziksel teknolojileri ile senkronize olamadı. Tüm kontrolleri ellerinden kaçırdılar ve bilinçsiz gelişmenin kurbanı oldular. Fakat bizler artık bilinç yapımızı teknolojik gelişmemizin daha ilerisinde tutmayı öğrendik. En azından belli bir azınlık düzeyinde de olsa bilinç genişlemesi açısından kritik oranı tutturmayı başarmak üzereyiz.

Bilinç yapısı genişledikçe yeni insan türünün titreşim frekansı da aynı düzeyde artmaktadır. Bu artış sorunlarla boğuşan eski insan türünün yavaş yavaş yok olması demektir. Sorunlar ve sıkıntılar bu yeni düzeyde birer birer eriyip giderler. Bizim düşüncelerimizi etki altında tutan dünya atmosferinde ki iyonosfer tabakasıdır. İyonların ve elektronların serbest halde olduğu bu tabakanın radyo dalgalarını yansıtma özelliği vardır. Bu tabaka insan duygu ve düşünceleri ile bağlantı halinde olduğundan tüm niyet ve istekler burada bütün bilinç ile temasa geçerler. Her oluşan atomaltı düzeyde birbirine bağlıdır. Bu farkındalık içinde olan yeni insan duygu ve düşüncelerini kontrol altına almaya başlamıştır bile.

Son yapılan laboratuvar deneylerinde ışık hızının mutlak hız olmadığı da açıkça ortaya çıkmıştır. Buna bağlı olarak Einstein’ın nedensellik teorisinde değişime uğrayıp yeni bilinç ışığında artık nedenlerin sonuçları yaratması yerine sonuçlar nedenleri doğurur ifadesi yerini almaya başlamıştır. Bu da yeni insan bilincinde zamanın tamamen göreceli olduğu olgusu ön plana çıkıp her oluşumun kuantum düzeyde titreşim halinde bulunduğu ve bizler tarafından deneyimlenmeyi beklediği farkındalığı oluşmaya başlamıştır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017