Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeni Fenomen Selfie

2013 yılının kelimesi seçilen ve en son olimpiyatları düzenlenen selfie kavramı için bir mini rehber...
Yeni Fenomen Selfie
Yeni Fenomen Selfie; 2013'te Oxford Dictionary yılın kelimesi olarak ''selfie''yi seçmesiyle son yılların gözde fotoğraf çekme usülü resmiyet kazandı. Anlamı kendinden belli kelime selfie, en kısasından kişinin kendi kendini çekebilmesi demek. Aslında devamında ''bir sosyal medya platformunda paylaşması'' da var ama zaten bunun yapılmamasını artık düşünemez olduk.

Peki Nedir Bu Selfie Çılgınlığı?; Ocak itibari ile üçüncü yılını dolduran instagramın bunda etkisi büyük elbette. Zira önceleri iyi bir manzara ya da ''an'' yakalamak amacıyla elimiz instagrama giderken daha sonra klişeler arasına girecek; martı, bulut, ayak, bebek, ve kedilere boğulur bulduk. Herhalde bundan sonrası zaten çorap söküğü gibi geldi ve instagram kişisi kamerayı kendine çevirmeyi, bunu başaramadığı yerlerdeyse aynadan görüntüsünü yakalamayı huy edindi.

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017