Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeni Girişimler Neden Başarısız Olur?

Araştırmalarımız ve birlikte çalıştığımız şirketlerden edindiğimiz deneyimlere göre, bize en çok sorulan soru “Niye yeni kurulan şirketler ve girişimler başarısız olur?” Bu sorunun yanıtlarını yazımızda sunuyoruz.
Yeni Girişimler Neden Başarısız Olur?
Yeni kurulan şirket ve girişimlerin başarısız olmalarına dair birkaç nedeni ve başarı şansınızı nasıl arttıracağınıza ilişkin örnekleri size sunmak istiyoruz.

Birçok yeni kurulan şirket ve yeni girişimler, özellikle ‘yapılacak iş’ yerine, insanlar için bir sürü şey yapmaya kalkışarak hedeflenen son kullanıcıya odaklanmazlar. Örneğin Apple 1990’ların başında Newton PDA cihazını tanıttı. Kişisel bilgisayarlardaki bütün uygulamaları bir küçük PDA cihazına sığdırmaya çalıştılar. Newton, Apple tarihindeki başarısızlıklardan biridir.

Başka bir örnekte ise Palm sadece takvim ve iletişim listesi gibi birkaç uygulamaya odaklandı, işadamı profilindeki tüketicileri dikkate aldı. Sonuç hızlı bir başarıydı. Buradan çıkarılan ders şunu gösteriyor ki, yeni girişimlerinizde, yeni ürün ve servis tasarımında; önemli olan özel bir tüketici grubuna odaklanmalısınız. Örneğin, Godrej 69 dolarlık soğutucuyu geliştirdiğinde, hotuKool çok net bir şekilde kırsal bölgede çabuk bozulan ürünler kullanan tüketiciyi hedef adlı, böylece küçültülmüş geleneksel buzdolabı yerine onların ihtiyacı boyutlarında bir soğutucu tasarlandı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017