Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeni Konut Kredileri İle Piyasa Canlanacak

Bankacılık sektörü son günler sıklıkla bahsedilen ''Türkiye'nin kredi notu artar mı?'' sorusunda önemli paya sahip. Sektör, yurt dışından sendikasyon kredileri sağlamaya devam ediyor. Peki bu gelişmeyle öne çıkan konut sektörü, kredilerle piyasayı nasıl canlandıracak? İşte bankaların yeni faiz oranları ve sundukları avantajlar.
Yeni Konut Kredileri İle Piyasa Canlanacak
Türkiye ekonomik çerçevede bakıldığında daha yavaş ve daha risksiz patikada ilerlerken, ekonominin en önemli parçaları arasında yer alan bankacılık sektörünün, yılı yüzde 14-15 arasında bir kredi büyümesi ile tamamlaması bekleniyor.

Ilımlı kredi büyümesi ve bağlantılı olarak gerçekleşen yavaş ekonomik büyüme, bir dönem 78 milyar dolara kadar çıkan cari açığın, 59 milyar dolara kadar gerilemesine neden oldu. Ekonominin yavaşladığı ortamda bu gelişmeyle bağlantılı olarak bankacılık sektörünün daha ılımlı büyüme performansı göstermesi doğaldı. Ayrıca sektör sağlam senikasyon kredileri sağlamaya devam ediyor. Bankacılık sektörünün, son günlerde sıklıkça bahsedilen, “ Türkiye’nin kredi notu artar mı?” sorusunda önemli bir paya sahip olduğu yadsınamaz bir gerçek. Peki, genel kredi büyümesinin yüzde 14 olması beklenirken, alt kalemlerde ne gibi gelişmeler yaşanıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017