Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeni Köprü Ve Havalimanı İle Uçuşa Geçen 7 Bölge

İstanbul'un trafik sorununa merhem olması için yapılması planlanan 3'üncü köprü ve 3'üncü havalimanının yapılacağı yerler belli oldu. Her ikisinin güzergahında yer alan arazilerin fiyatları deyim yerindeyse uçuşa geçti.
Yeni Köprü Ve Havalimanı İle Uçuşa Geçen 7 Bölge
Dünya metropolleri arasında yerini alan İstanbul’un ulaşım sorunu da kentin büyümesiyle paralel bir seyir izliyor. Bu süreçte de İstanbul’a 3’üncü havalimanı ve 3’ün köprü yapılması uzun yıllardan beri gündemde olan konulardı. Ancak bir türlü yeri ve tarihini netleştirilemeyen bu yatırımlar için geçtiğimiz aylarda nerelere yapılacakları konusunda somut adımlar atılmaya başlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının sonucunda havalimanın Karadeniz sahiline kurulmasına karar verildi. İlk etapta 100 milyon yolcu kapasiteli düşünülen havalimanı Başbakan’ın talimatıyla 150 milyona çıkarıldı. Arnavutköy-Göktürk-Çatalca yollarının birleştiği kavşaktaki 3 bin 500 hektarlık bölgeye yapılacak havalimanın 6 pisti bulunacak. Havalimanının, 3’üncü köprü ile aynı sürede bitirilmesi hedefleniyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017