Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeni Mezun Maaşları Düşüyor

Yapılan araştırmalar yeni mezun olup işe başlayanların aldıkları ücretin 2003 yılından bu yana en düşük seviyede seyrettiğini ortaya koydu.
Yeni Mezun Maaşları Düşüyor
Incomes Data Services tarafından sunulan verilere göre, her on işverenden dokuzu işe yeni başlayanların maaşlarında bir düzeltme yapmayı düşünmüyor. Yapılan araştırmalar yeni mezun olup işe başlayanların aldıkları ücretin 2003 yılından bu yana en düşük seviyede seyrettiğini ortaya koydu. Yeni mezun maaşları 2011 yılından bu yana herhangi bir olumlu değişiklik göstermiyor.

Hukuk firmaları yeni mezunlara en iyi ücret veren kurumların başında geliyor. Hizmet sektörü ise en düşük maaş ödeyenlerden. IDS yetkilisi Nasreen Rahman, açılan pozisyonlar için çok fazla yeni mezunun yarıştığını, dolayısıyla işverenlerin maaşları düşük tutabildiğini belirtiyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017