Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeni Nesil Audi A3'ün Teknik Özellikleri

Audi'nin bestseller kompakt HB modeli A3 yenilirken tüketicilerin alıştığı çizgilerden çok vazgeçmeden iç mekanda önemli dokunuşlar yapmış. Üstelik bunu yaparken de yeni hafif üretim tekniği ile aracı diyete sokmuş.
Yeni Nesil Audi A3'ün Teknik Özellikleri
Genellikle kadınlar ve gençlerin sevgilisi haline gelen Audi A3 zengin motor seçenekleri ile farklı beklentileri karşılamakta bir sorun asla yaşamadı. Kısa bir süre önce yenilenen araç bu özelliğini yeni neslinde de devam ettirecek gibi görünüyor.

Audi, yeni A3’ün geliştirilmesinde “Lightweight” yani hafiflik felsefesini benimsemiş. Bu anlamda da aracın toplam ağırlığını azaltmak isteyen Audi önceki nesile kıyasla 80 kg’lık bir diyet reçetesi hazırlamış. 1.4 TFSI modelinin toplam ağırlığı da bu işlem sonucu 1.175 kg’ye indirilmiş. Bu 80 kg’ı gövdeden kurtarmak için tüm aracın tüm bileşenleri üzerinde detaylı olarak çalışılmış. Gövdede yüksek teknolojili, yüksek dayanımlı ama hafif elemanların kullanımı sayesinde 18 kg tasarruf sağlanmış. Bazı gövde elemanlarında alüminyum kullanımıyla ise 11 kg kazanılmış.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017