Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeni Oyun Konsolu Ouya Geliyor

Kickstarter projensinden doğan Android Tabanlı İlk Oyun Konsolu Ouya Playstore'daki uygulama ve oyunları televizyon ekranlarımıza taşımamızı sağlıyor.
Yeni Oyun Konsolu Ouya Geliyor
Ouya’nın (“Ooyaa” diye konuyor) nasıl bir düşünceyle ortaya çıktığında bolca bahsediliyor. “Neden televizyonda oyun oynamak bu kadar zor ve pahalı?” düşüncesi, Ouya’nın temellerinin atılmasındaki en önemli soru. Piyasadaki konsollara oyun üretmek çok zor. Kocaman ekip gerekiyor, lisans paraları, uzun üretim süreci… “Oysa ki bağımsız oyunları oynamak için çok daha kolay bir yol olmalı…” diyor Ouya’nın arkasındaki isimler ve öyle ya da böyle, bedava oyunların sunulacağı, konsolun kendisinin de ucuz olacağı bir platform yaratmaya karar veriyorlar.

İşte bu yüzde konsol 99$’dan satışa çıkacak ve oyunlar da ya tamamen bedava olacak ya da bir kısmından sonrası ücrete tabi tutulacak. İşin içinde Android lafı geçiyor diye piyasadaki Android oyunlarının ir devşirmesinin konsolda görüleceğini sanmayın. Ouya’nın kendi uygulama mağazası olacak ve başka sistemlerde olan Android oyunlarının yanında, Ouya’ya özel de birçok oyun olacak; hatta bu konuda konsola destek veren ilk isim 2015’de piyasda olması beklenen Human Element’in yapımcısı Robotoki oldu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017