Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeni Sigorta Branşı: Tontin Sigortası

Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğle sigorta branşları arasına 'tontin' dahil edildi. Tontinde müşterinin katıldığı fon işletilip kâr payı veriliyor.
Yeni Sigorta Branşı: Tontin Sigortası
Tontin sigortası, sigorta branşları içine dahil edildi. Hazine Müsteşarlığı'nın konuya ilişkin Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, hayat sigortaları grubu altında yer alan sigorta branşları ve bu branşlar altında yapılabilecek ödemelere tontin de dahil edildi.

Tontin sigorta poliçesi, katılımcıların belli bir ödemeyle katıldıkları fonun işletilmesi sonucu elde edilen getirinin katılımcılara kar payı olarak ödendiği, katılımcının ölmesi durumunda ise kendisine düşen kar payının diğer katılımcılara dağıtıldığı ve tek yatırımcı hayatta kalıncaya kadar sürecin devam ettiği, grup yaşam sigortası, grup ödemeleri ve şans oyunlarından oluşan ve bu fikri ortaya atan banker Lorenzo de Tonti'den esinlenerek bu isimle anılan bir tür yatırım aracı olarak biliniyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017