Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeni Toyota Auris Paris'te Sahne Alıyor

İngiltere'de üretilecek olan yeni Toyata Auris Paris Fuarı'nda görücüye çıkıyor. Yeni Auris daha keskin hatlar ve daha sportif bir tasarım sunuyor.
Yeni Toyota Auris Paris'te Sahne Alıyor
Toyota geçmişte yapmış olduğu hatalardan ders çıkartarak kompakt sınıf temsilcisi yeni Auris’i daha dinamik hale getirdi. Yeni Auris için Japon üretici tam hibrit, dizel ve benzinli motor seçenekleri sunuyor. Her ne kadar yeni Auris’in dingil mesafesi, bir önceki nesille aynı kalmış olsa da, aracın boyu 3 cm uzadı. Toyota mühendisleri Auris’in 2 cm alçaltarak ağırlık merkezinin aşağı çekmeyi başardı. Düşürülen ağırlık merkezi sayesinde otomobil yürüye aksamının daha konforlu hale getirilmesi sağlandı. Toyota işte burada yeni Auris için hedeflemiş olduğu etkiyi yaratmayı başardı.

Dizayn açısından bakıldığında, yeni Auris Toyota’nın yeni tasarım dilini sergiliyor. Dış tasarımda keskin hatlar yeni ızgara ile desteklenirken, gündüz LED farları ise Auris’in yolda daha güçlü durması sağlıyor. Profilde ise yeni Auris üç kısma ayrılıyor, arka arkaya doğru uzanan omuz çizgisi daha etkin bir etki bırakıyor. Arka tasarımına bakıldığında ise yeni Auris’in artık daha geniş açılan bir bagaj kapağına sahip olduğu görülüyor. Dar ve keskin stoplar arka bagaj kapağına dahil edilmiş. İç mekan ise daha geniş ve ferah tasarlanmış. Yeni Auris ayrıca sınıfının en büyükleri arasında bulunan bir cam tavan da sunuyor. Japon üretici, konu iç mekan olduğunda malzeme ve işçilik kalitesini de iyice arttırmış durumda.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017