Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeni TTK Ve Şirket Denetimleri

Yönetmelikte gizli dahi olsa her türlü bilgi ve belgenin istem üzerine denetim elemanlarının incelemesine sunulacağı belirtiyor. Oysa yeni TTK’da kanun gereği tutulmakla veya muhafaza edilmekle yükümlü olunan defter, kayıt ve belgeler ile bunlara ilişkin bilgileri denetim elemanlarına sunulmaması cezai sorumluluğu gerektiriyor.
Yeni TTK Ve Şirket Denetimleri
Yeni Türk Ticaret Kanunu (Yeni TTK) Mecliste kabul edileli yaklaşık 1.5 yıl oldu. Yasanın genel olarak yürürlük tarihi 1 Temmuz 2012 idi. 2013 yılında hatta 2014 yılında yürürlüğe girecek bazı maddeleri de var.

Yeni yasa daha yürürlüğe girmeden bir gün önce, 30 Haziran tarihinde yayımlanan yeni bir yasa ile kamuoyunda uzun süreler tartışılmış olan birçok düzenlemesi değiştirildi. Örneğin; ortakların ve yönetim kurulu üyelerinin şirkete borçlanma yasağı, her şirketin internet sitesi kurmasına ilişkin zorunluluk, bütün defterlerin kapanış tasdikine tabi tutulması, defterlere kayıt ilkeleri ve bağımsız denetim zorunluluğu gibi konularda kapsamın daraltıldığını görüyoruz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017