Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeni Türk Ticaret Kanunu İle E-İmza Hayatın Bir Parçası

Elektronik imzayı ticaret hayatının ayrılmaz bir parçası yapan uygulamaları beraberinde getiren Yeni Türk Ticaret Kanunu 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girdi.
Yeni Türk Ticaret Kanunu İle E-İmza Hayatın Bir Parçası
Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun 1 Temmuz 2012’de yürürlüğe girmesiyle beraber şirketlerde yönetim kurulu kararları e-imza ile alınabiliyor. Şirket kayıtları ve mahkemeye delil olarak verilebilen her şey için e-imza kullanılabiliyor. Ayrıca ticaret odalarının yayınladığı noter onaylı ticari sicil kayıtları da artık e-imzalı gönderebiliyor.

Yeni Türk Ticaret Kanunu’nuna ek olarak bu kanun kapsamında değerlendirebilecek önemli yeniliklerden biri de Kayıtlı Elektronik Posta Sistemi. Kayıtlı Elektronik Posta- KEP’te hizmet sağlayıcı yetkisi ve düzenleme de e-imza ile gerçekleştirilebiliyor. Bankalar kişi ve kurumların e-postalarına doğrudan e-imzalı tebligat yapabiliyor.

Konuyla ilgili olarak E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun şu açıklamayı yaptı: ”Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun da e-imzanın Türkiye’deki yolculuğu açısından önemli bir dönüm noktası olacağını düşünüyorum. Ticari bilgilerin güvenliğini e-imza ile güvence altına alan Yeni Türk Ticaret Kanunu ile e-devlet ile birlikte kamu tarafında yaygınlık kazanan e-imzanın ticaret hayatında da yayılmasını sağlamak için önemli bir adım atmış olduk.”

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017