Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeni Yıl İçin Liste Hazırlamayın!

Yeni yıla girerken kararlar almak ve bunları listelemek çok eski bir gelenek. Uzmanlar kendimiz için doğru adımlar atmak ve yeni yıla taze bir başlangıç yapmak için hazırladığımız bu listelerin yarardan çok zarara neden olduğunu söylüyor.
Yeni Yıl İçin Liste Hazırlamayın!
Yapılan araştırmalara göre profesyonellerin yüzde 63’ü yeni yıla liste yaparak giriyor. Ancak Linkedin tarafından ortaya koyulan sonuçlara göre bu listenin içinde yer alanların yüzde 41’i asla tamamlanmıyor. Tamamlananların yüzde 50’si ise aslında gerçekleştirmek istediklerimizle uyum sağlamayan hedefler. Uzmanlar yapılacaklar listesi hazırlanırken ulaşmak istenilen hedeflerin analizinin doğru hesaplanmadığını, ortaya çıkan listelerin bu nedenle yanlış yönlendirildiğini söylüyor.

Yanlış hazırlanan yapılacaklar listesi beyne sürekli tamamlanması gereken işler olduğu mesajını gönderiyor ve bu durum kişide endişe yaratarak başarısızlığa neden oluyor. Uzmanlar daha az maddeyle daha doğru adamlar atarak liste hazırlamayı öneriyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017