Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeşil Standartlarda Çıta Nereye Yükseliyor?

Pek çok sektör ve ürün, çok daha ileri düzeyde ''yeni yeşil standartlar'' benimsemiş durumda. Beyaz eşyandan otomotive, ambalajdan tekstile bu yeni yeşil standartların neler olduğunu ve gerekenleri araştırdık...
Yeşil Standartlarda Çıta Nereye Yükseliyor?
2035’te dünya nüfusunun 8,5 milyara ulaşması, enerji tüketiminin yüzde 43 artması bekleniyor. Bu gelişimlere bağlı olarak da sera gazı emisyonlarının günümüze kıyasla yüzde 43 yükseleceği öngörülüyor. Böylesine bir enerji talebi karşısında en düşük düzeyde enerji kullanımına gitmek artık bir seçenek değil zorunluluk. Dolayısıyla son yıllarda şirketler, hızla enerji verimliliğine ve çevreye duyarlı üretime odaklanıyor. Tüm ürünlerde özellikle enerji verimliliği çıtası da giderek artıyor. Sadece enerji verimliliği standartları değil tüm yeşil standartlar yenileniyor, daha ileri düzeye taşınıyor.

Her sektörde uzun zamandır çevreci ürünler var. Ancak son dönemde hem ürünlerde hem üretim yöntemlerinde standartlar hızla yükseliyor. Örneğin beyaz eşya eskiden A sınıfı ürünlerin reklamları yapılırken şimdi A+++’lara geçildi… Neredeyse her gün çevreci ve enerji tasarruflu ürünlerde yeni standartlar gelişiyor. Sadece beyaz eşyada değil otomotivden tekstile kadar birçok sektörde aslında standartlar yeniden yazılıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017