Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeşim Ceren Bozoğlu Kimdir?

Kızı ve Töre arasında sıkışan bir annenin hikayesinin anlatıldığı ‘Ateşin Düştüğü Yer’, vizyona girdiği Mayıs ayının başından beri ilgiyle izleniyor. Filmin başrol oyuncusu Yeşim Ceren Bozoğlu ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
Yeşim Ceren Bozoğlu Kimdir?
Kızı ve Töre arasında sıkışan bir annenin hikayesinin anlatıldığı ‘Ateşin Düştüğü Yer’, vizyona girdiği Mayıs ayının başından beri ilgiyle izleniyor. Filmin başrol oyuncusu Yeşim Ceren Bozoğlu, töre cinayetlerinin günümüzde hala geçerliliğini korumasından duyduğu üzüntüyü paylaşırken, bir yandan da bu gidişi kadınların çabasının yıkacağının altını çiziyor. “Aktörlük biraz da bilerek kendi canını acıtma sanatı” diyen başarılı oyuncuyla son filmi üzerine konuştuk.

Yeşim Ceren Bozoğlu, Ateşin Düştüğü Yer adlı film hakkında şunları söyledi: “Herkes töre cinayetlerini anlatan ve bunu tartışan bir film bekliyor. Hikayenin gerçekliği üzerinden seyirciye o ana tanıklık etme fırsatı veriyor. Gerçek bir hayat hikayesinden yola çıksa da, elbette pek çok noktasında kurgular da mevcut. Ama şunu söyleyebilirim ki, çok çarpıcı bir gerçeklik duygusuna sahip. Seyircinin bolca mendile ihtiyaç duyacağı ve izleyenlere bolca gözyaşı döktürecek bir yapım.”

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017