Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yeşim Salkım Röportajı

Eşi Hakan Eratik'le birlikte 'Huzur Sokağı' dizisinde oynuyor, iki yaşındaki kızıyla ilgileniyor, 'Hayata Şans Ver' adlı bir program yapıyor, büyük kızının okul ve çalışma hayatını takip ediyor ve yeni albüm hazırlıyor.
Yeşim Salkım Röportajı
Bilindiği gibi ‘Huzur Sokağı’, Yüksel Şenler’in kült romanında ekrana uyarlanıyor. Romanı okudun mu ?

Senaryo bana gelene kadar okumamıştım. Sonra aldım okudum. Romanla senaryo arasında çok fark var. Roman zaten çok uzun zaman önce yazılmış. Ve o romanda kurulan sokak gibi bir sokak artık yok. O zaman da var mıydı, bilmiyorum. Acayip bir dünya oluşturulmuş orada. İnsan hakikaten öyle bir mahallede yaşamak ister. Bu kadar huzurlu, bu kadar ilahi yaşayan insanların olduğu bir sokağının olmasını ister.

Uzun yıllar İstanbul’daydınız. Çocukluğunuzun İstanbul’unda da öyle mahalleler vardı…

Evet. Zaten öyleydi o mahalleler. Belki hala aralarda kalmış olabilir o mahallelerden. Çok fazla bulamayız belki ama oralarda acayip bir dünya var. Yüzde 100 düşünce gücüyle kurulmuş bir mahalle var orada.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017