Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yetenek Eksikliği Ekonomik Büyümeyi Tehdit Ediyor

Dünyanın önde gelen insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı şirketlerinden Mercer ve Dünya Ekonomik Forumu’nun ortak yürüttüğü “Talent Mobility” (Yetenek Mobilitesi) araştırmasına göre, ekonomik büyümeyi tehdit eden en büyük risk yetenek eksikliği.
Yetenek Eksikliği Ekonomik Büyümeyi Tehdit Ediyor
Bugün dünyada 205 milyon işsiz var. Diğer tarafta ise işverenlerin yüzde 34’ü açık pozisyonları dolduramıyor. Bu rakamlar, talep edilen ve elde var olan yetenek havuzu arasında uyuşmazlık olduğunu çok net biçimde ortaya koyuyor. Mercer ve Dünya Ekonomik Forumu’nun “Talent Mobility” (Yetenek Mobilitesi) araştırmasına göre birçok ülkede yaklaşmakta olan yetenek eksikliği krizinin etkileri hissedilmeye başlandı bile…

Avrupa’da yaşlanmakta olan işgücü ve eriyen emeklilik fonlarıyla belirginleşen demografik krizin uzantısı olarak önümüzdeki 20-30 yılda 50 milyondan fazla kişi, işgücü piyasasından ayrılacak. Diğer yandan Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Avrasya ise genç nüfusuyla bunun tersi yönde bir sorunla karşı karşıya. Bu bölgelerin, genç kitlenin giderek artan isteklerine uygun milyonlarca iş yaratması gerekiyor. Ancak birçok ülkede işsizlik oranlarının son 13 yılın en yüksek seviyesine çıkması ve hatta bazı ülkelerde gençler arasında işsizliğin yüzde 25’ler üzerinde seyretmesi, sorunun kronikleştiğini gözler önüne seriyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017