Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yetenek İhracatı Patlar Mı?

Türkiye’den yurtdışına yönetici ihracatı artıyor. Son 5 yılda 33 şirket, sayıları 1.000’i aşan Türk yöneticiyi yurtdışına ihraç etti. Çok uluslu şirketlerle başlayan bu akım diğerlerine de sıçrıyor.
Yetenek İhracatı Patlar Mı?
Yurtdışına yönetici ihracatının artış gösterdiği Türkiye’de son 5 yılda 1.000’i aşan Türk yönetici yurtdışına ihraç edildi. Çok uluslu şirketlerle başlayan bu akım diğerlerine de sıçrıyor. Yurtdışındaki yatırımlarını artıran şirketler, oralardaki işlerinin başına Türk yöneticileri getiriyor. Avrupalı ve Amerikalı yöneticilerin eskisine göre daha az yurtdışı görev istemesi Türklerin daha çok tercih edilmesine neden oluyor.

Gelecek 10 yılda Türkiye’den yurtdışına atanan yönetici sayısının daha da artması bekleniyor. Uzmanlar ise Türk yöneticileri daha uyumlu, pratik ve çalışkan buluyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017