Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yılbaşında Sağlıklı Beslenme Önerileri

Yeni bir yıla girmenin heyecanıyla yılbaşı gecesi yediklerinizi, içtiklerinizi çok fazla kaçırmamak için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç yılbaşında sağlıklı beslenme ile ilgili bakın neler anlattı…
Yılbaşında Sağlıklı Beslenme Önerileri
Yılbaşı akşamları çok çeşitli yemeklerden oluşan ve güzel bir sofra hazırlanır, bu hazırlanan lezzetli besinlere ise karşı koymak imkansız gibi görünmektedir. Fakat bir gece çok fazla miktarda ve yağlı besinler yesem ne olur diye düşündüğümüzde yılbaşı akşamı ve ertesi gün hastaneye hazımsızlık, yüksek miktarda alkol tüketimi, ishal, kan şekeri, yükselmeleri gibi birçok sağlık probleminden dolayı başvurular olmaktadır. Hem güzel besinler tüketmek, hem sağlıklı beslenerek yeni yıla girmek çok daha önemli. Bu yüzden bazı beslenme ilkelerine dikkat etmek yeni yılı sağlıklı karşılamanıza yardımcı olacaktır. Yılbaşı sofrasında fazla yemek yiyebilmek için gün içerisinde öğün atlamak, aşırı besin alımından sonra gazlı içecek veya maden suyu içerek hazımsızlığın önlenebileceğini düşünmek yapılan yanlış davranışlardan sadece birkaçıdır. Halbuki bu özel gün öncesi ve sonrasında bazı ilkelere dikkat etmek yılın ilk gününü daha rahat geçirmeyi sağlayacaktır.

Porsiyon takibi yapın. Her besinden azar azar tüketin fakat porsiyonunuzu takip etmeyi unutmayın. Bir besini sizin için kötü hale getiren, besinin tüketim miktarı ve tüketim sıklığıdır. Porsiyonlarınızı küçük tutarsanız suçluluk hissetmenize de gerek kalmaz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017