Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yoga Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yoga stresten diyabete, kalp hastalıklarından sırt ağrılarına kadar birçok rahatsızlıkta kullanılabilen bir terapi yöntemi. Ancak diğer tüm fiziksel aktiviteler gibi yoga da birtakım riskler taşıyabiliyor. Bu risklerden korunmak için yoga yaparken bu kurallara mutlaka uyun...
Yoga Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
1- Rekabete girmeyin: Hepimizin bedeni farklı. Yanınızdaki kişi tamamen bükülüp kafasını yere koyuyor diye sizin de kendinizi zorlamanız gerekmiyor. Yoga; zihin ile vücudun uyumunu gerektiren bir rutin, yani bu bağlantı kurulduğunda yoga yapıyorsunuz, yoksa gerisi sadece jimnastik! O yüzden başkalarına değil, vücudunuza odaklanın.

2- Vücudunuzu dinleyin: Yoga nasıl göründüğünden ziyade, nasıl hissettiğinizle ilgili. Bir pozdan diğerine geçerken bedeninizin aktive olan bütün parçalarını hissedin. Bedeniniz en iyi rehberdir, eğer bir poz sırasında gariplik hissediyorsanız pozu kolaylaştırın. Vücudunuz dinlenmek istiyorsa çocuk pozuna geçerek onu rahalatın.

Haberin devamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017