Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yonca Evcimik ''Yallah Sevgilim'' Single Albümünü Anlattı

Türkiye'de pop müzik arenasının en önemli isimlerinden olan Yonca Evcimik ''Yallah Sevgilim'' adlı geri dönüş single albümünü yorumladı.
Yonca Evcimik ''Yallah Sevgilim'' Single Albümünü Anlattı
Yonca Evcimik Türkiye’de pop müzik arenası için dans eden ve aynı zamanda şarkı söyleyen; uluslararası pop star ayarındaki neredeyse tek şarkıcı oldu. Türkiye’de tam anlamıyla ilk klibi de o çekti. “Abone” albümüyle 3 milyona yakın albüm satarak vaktinde 90’larda popun yeniden yükselişine imzayı da o attı. Özbek bir şarkıya İskender Paydaş’ın yaptığı sağlam dans alt yapısıyla ‘Yallah Sevgilim’ Yonca Evcimik’in geri dönüş şarkısı…

’’Yallah Sevgilim’’ isimli single çalışmanızla piyasaya geri dönüyorsunuz; sözlerini Barlas Erinç yazmış; şarkı Talip Kuliev’in; peki bu şarkıyı ilk kim beğendi de size getirdi?

Bana şarkıyı beğenip getiren Hakan Eren. Daha şarkıyı Hakan dinletir dinletmez bayıldım. Aslında şarkının haklarını alalı bir buçuk sene oldu ama araya hayvan hakları ile ilgili çok ciddi koşuşturma girince şarkıyı askıya aldım; bir yandan hayvan hakları ile ilgili projeler başladı; bir yandan da Ankara’ya gidip gelmeler sürüyordu. Şarkıya şimdi ancak sıra geldi.

Şarkının oynak havasından ve single fotoğraflarında elinizdeki zillerden yola çıkarak kulüplere yeni bir ‘Tatlı Kaçık’ geliyor diyebilir miyiz?

Çok doğru, aynen öyle hatta ben şarkıyı ilk dinlediğimde ikinci bir ‘Tatlı Kaçık’ geliyor demiştim. Şarkı, Özbek bir şarkı… Ama aslında şarkıdaki oynak havayı çıkarırsan sound açısından bugünün dans sound’u var. İskender’in yaptığı düzenleme ve alt yapı oryantalden çok daha modern bir dans parçası ortaya çıkarmış oldu. Yine de alaturka bir taraf bıraktık; çok uçmadık.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017