Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yonca Lodi Röportajı

Pop müziğin güçlü seslerinden Yonca Lodi kaliteli müziği ve eşsiz yorumuyla göz dolduruyor. Yoğun iş temposuna rağmen mutfakta zaman geçirmeyi sevdiğini ifade eden güzel şarkıcı Ray Gurme’nin sorularını yanıtladı.
Yonca Lodi Röportajı
Müzik serüveniniz nasıl başladı?

Yonca Lodi: Okul yıllarında… Hatta lise döneminde diyebilirim. Bir orkestramız vardı arkadaşlarımızla birlikte. Solistliğini yapıyordum. Ardından konservatuvara girdim.

Konservatuar eğitimi almış bir sanatçı olarak, eğitimin sanattaki önemini bizimle paylaşır mısınız?

Yonca Lodi: Eğitimi olan sanat dalları için eğitim yaptığınız işin içeriğini bilmeniz ve doğru olanı bulmanızı sağlıyor. Nota bilgisi olmadan da üretilen şarkılar, türküler var… Aşık Veysel’in konservatuvar eğitimi yoktu sözgelimi. Sanat insanın içinden gelen ve bir değeri olan eserlerin ortaya çıkmasını sağlar. Doğuştan gelen bir yetenek ve o yeteneğin mümkünse eğitimle desteklenmesi, beslenmesi elbette daha iyi olur.

Yeni albüm çalışmalarınız var mı?

Yonca Lodi: Şu an yeni bir şarkı üzerine çalışıyorum. Öncelikle bu şarkıyı paylaşacağız. Ardından da stüdyo koşturmacası ve albüm… Çok güzel şarkılar var heyecanlanıyorum…

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017