Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yonca Tokbaş’ın İlk Kitabı ‘Karışık Kuruşuk Şeyler’

Yonca Tokbaş kim mi? Fotoğraftan da pek çoğunuzun tanıyacağı gibi enerjisi yazılarına vuran yazar Yonca Tokbaş! O, kitabında sevdiklerini bu şekilde isimlendiriyor… Biz de onu, kendini tanımladığı kelimelerle anlatmak istedik. Yonca Tokbaş, ilk kitabı ‘Karışık Kuruşuk Şeyler’ ile karşımızda.
Yonca Tokbaş’ın İlk Kitabı ‘Karışık Kuruşuk Şeyler’
Yazılarından anladığımız kadarıyla bolca gelgitli bir ruh haliniz var gibi… Hep mi böyleydiniz?

Yonca Tokbaş: Evet. Ben aslında herkesin öyle olduğunu ama değilmiş veya böyle olmak yanlış bir şeymiş gibi düşünerek yaşadığını düşünüyorum. Süper dengeli ve düzgün olmak da biraz zor yahu. Ya da bana öyle geliyor…

Bir roman yerine böyle bir kitap çıkarmanın, bir bakıma sürekli kendi hislerinden, yaşadıklarından ve kendinden bahsediyor olmanın altında ne var acaba?

Yonca Tokbaş: Karakter ‘ben’ yerine Hatçe olsa ne fark eder ki? Sonuçta karakterin adını başka bir şey koymak veya ona kılık giydirmek yerine sahneye ben çıktım. Hepimiz ya kendimizi ya bize yakın ya da uzak olduğu için ilginç gelen şeyi / kişiyi yazmıyor muyuz? Çünkü bu kitap öyle hem! Başkasını değil kendimi rezil ederim en kötü diye düşündüm. Bir de ben kendimden yola çıkarak sanki başkasına ve olaylara dair fikirlerimi çok daha iyi anlatabiliyorum. Ha ama yazdığım fakat henüz basılmayan diğer iki kitabımda bambaşka hayal ürünü karakterler var… O başka bu başka… Bir de sanırım bunu yapmaya çok ihtiyacım varmış. Bana çok iyi geldi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017