Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yöneticiler Sorumluluklarını Sigortaya Emanet Edecek

Yeni Türk Ticaret Kanunu ile sorumlulukları ve riskleri artan yöneticiler, kanuni yükümlülüklerini 'Yönetici Sorumluluk Sigortası' ile güvence altına alınıyor.
Yöneticiler Sorumluluklarını Sigortaya Emanet Edecek
Her geçen gün değişen ve gelişen yasal düzenlemeler, şartlar ve şirketlerin yılsonu karlılıklarına dair yükselen beklentiler, üst düzey yöneticilerin ve CEO’ların sorumluluğunu da aynı oradan artırıyor. Yurtdışında ‘Directors and Officers Liability Insurance’ kısaca D&O olarak anılan poliçe, yönetim kurulu üyeleri, CEO ve yöneticilerin kanuni yükümlülüklerinden kaynaklanan şahsi sorumluluklarını güvence altına alıyor. Sorumluluk sigortalarının ilk kez ayrıntılı olarak düzenlendiği yeni Türk Ticaret Kanunu (TTK) da yöneticilerin sorumlulukları ve risklerini artırıyor. Bu noktada Yönetici Sorumluluk Sigortası vazgeçilmez hal alıyor.

Sigortacı, sigortalının sözleşmede öngörülen sigorta süresi içinde gerçekleşen bir olaydan kaynaklanan sorumluluğu nedeniyle zarar görene tazminat ödüyor. Bu çerçevede şirket yönetim kurulu üyelerinin görevlerini yaparken, bir kusur nedeniyle şirkete verebilecekleri zararlar için ‘Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yöneticiler Sorumluluğu Sigortası’da ilk kez hukukumuzda düzenleniyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017