Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

YouTube Videolarda Yüzleri Gizleyecek

Youtube artık özellikle protesto ve gösteri videolarında kimliklerin deşifre olmasını istemeyen kullanıcılarının yükledikleri videolarda yüzleri gölgeleme imkanı sunuyor.
YouTube Videolarda Yüzleri Gizleyecek
Google’ın yeni planına göre, YouTube üzerinden yayınlanan videolardaki yüzler, artık istenildiği taktirde sansürlenebilecek. Özelikle protesto ve gösteri videolarında kimliklerinin deşifre olmasını istemeyen kişilerin bu sayede rahat edecekleri düşünülüyor.

Bir süredir dünya çağındaki benzeri video paylaşım sistemleri üzerinde araştırma yapan YouTube, hiçbir sitede kimlik gizleme opsiyonu olmadığını gördü. İnsan hakları kapmayanları başta olmak üzere, istediklerini dile getirmekte zorlanan insanlar için hazırlanan sistem, hali hazırda bulunan YouTube penceresine eklenecek “Blur All Faces” kutusu ile kullanılabilecek. YouTube’den yapılan açıklamaya göre bu yeni sistem sadece politik davalarla ilgili koruma sağlamakla kalmayacak. Aslında görülmemesi gerek vahşet içeriklerinin rahatlıkla kapatılabilecek olması ya da içerisinde çocukların bulunduğu ve bir anda gözler önüne serilmemesi gerek videoların da bu sistem ile çok daha kullanışlı hale getirileceğine inanıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017