Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yüz Şekline Göre Makyaj Yapma Teknikleri

Doğru renk ve doğru malzemelerle, yüz hatlarınızı ortaya çıkaran makyaj, tüm kadınların vazgeçilmezi. Küçük rötuşlarla daha iri gözlere ve daha küçük bir burna sahip olmanın sırrı bu haberde…
Yüz Şekline Göre Makyaj Yapma Teknikleri
Geniş yüzler

Geniş yüzleri daha oval göstermek için yüzü koyu renk fondötenle çevrelemek gerekir. Çene, elmacık kemikleri ve alına kadar kou renk fondötenle tonlama yapılmalı, allık elmacık kemiği ve alın arası başlanıp yanak boşluğuna kadar üçgen uygulanmalı, daha çekik göz makyajı yapılmalı ve ruj daha belirgin olmalı.

Uzun yüzler

Uzun yüzlerde amaç yüzü kısaltmak olduğu için çene bölgesine olduğu gibi koyu renk gölgelendirme yapılmalı, alından şakaklara doğru yine gölgelendirme olmalı, allık yanaklardan başlayıp kulağa yakın bölgeye kadar sürülmeli.

Oval yüzler

Oval yüzlerde şekillendirmeye gerek yoktur. Allık, elmacık kemiklerine direk sürülür. Yüzü daha ince göstermek için şakaklara ve çene ovaline hafif bronz allık kullanılabilir. Aydınlık bir ifade içinde şeffaf pudra geçilir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017