Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Yüzüklerin Efendisi Hobbit Evleri Galler’de

Bu Hobbit evi, Galler’de iki çocuklu bir ailenin yaşamını sürdürdüğü gerçek bir yuva. Yeterli bir gelire sahip olamadığı için Mortgage kredisini ödemeyen Simon Dale’nin doğa ile barışık bir yaklaşımla kendi başına inşaa ettiği ev, 4 ayda tamamlanmış ve sadece 3000 İngiliz sterlinine malolmuş.
Yüzüklerin Efendisi Hobbit Evleri Galler’de
Yazar J.R.R. Tolkien’in hayal gücünün sınırlarını zorladığı kitabı Yüzüklerin Efendisi, yönetmen Peter Jackson aracılığıyla beyaz perdede görsellik kazanmıştı. Fantastik kurgusu ve görsel anlatımıyla tüm dünyada büyük bir beğeni kazanan filmin çoğumuza göre en akılda kalan kahramanları Hobbitlerdi demek yanlış olmasa gerek. Orta Dünya’da kendine özgü bir yaşam süren bu minik kahramanlar organik formlara sahip, bahçe içerisinde, çim çatılı sevimli yapılarda yaşıyorlardı. Hobbitlerden esinlenen Simon Dale Orta Dünya’nın bu masalsı yapısını bugünün gerçekliğine taşımış.

Galler’de yaşayan bir grafik tasarımcı ve fotoğrafçı olan Simon Dale evin mimarisinde Hobbitlerden esinlense de onu bu evi inşa etmeye iten sebep çok daha farklı. Kazancı yeterli olmadığı için mortgage kredilerini ödeyemeyen Simon, eşi Jasmeine Saville ve iki küçük çocuğu ile birlikte evsiz kalınca kendi işini kendi görmeye karar vermiş ve evini inşa etmiş. Bir keski, testere ve çekiç ile yola çıkan Simon ailesini Galler’in yamaçlarına taşımış.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017