Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Zakkum Röportajı

Ankara'da bar performanslarıyla ''Rain-dog'' olarak başladıkları müzik serüvenleri ile bugün artık Türkiye'de en çok dinlenenler listesinde ilk sırada Zakkum. Yusuf Demirkol, Cem Senyücel, Eren Parlakgümüş, Emre Yılmaztürk'ten oluşan başarılı grup, rock anlayışlarını ve yükseliş sıralarını Ankara Life dergisi ile paylaştı.
Zakkum Röportajı
Ankara’da bar programlarınızla başlangıç yaptığınız müzik serüveniniz, bugün Türkiye’de en çok dinlenenler arasına girmeniz ile devam eden bir başarı öyküsü artık. Öncelikle size iki sorumuz olacak: “Zakkum” adının bir sırrı var mı ve kimin fikriydi?

Eren: Sizin de bahsettiğiniz gibi müzik yaşantımız Ankara’da bar performanslarıyla “Raindog” olarak başladı. 1999-2007 arasında adet olarak 1000 geceyi aşkın performansımız oldu. Bu süreçte birçok farklı şehirde de sahne aldık. 2007’de ilk albümümüzün çıkması aşamasında, Türkçe isim arayışımız başlamıştı. Bir çok alternatif arasından Zakkum ismine karar verdik.

Emre: 2004-2005 yıllarında kendi şarkılarımızı Türkçe olarak bestelemeye başladığımızda Türkçe bir isim bulmamız gerektiğini düşünmeye başladık. Çok da yaratıcı ve içimize sinen bir isim bulamıyorduk. Daha sonra hem ilk bestelerimizden olan hem e çok sevdiğimiz Zehr-i Zakkum’dan esinlenerek grubumuza Zakkum ismini koymaya karar verdik. Anlam olarak hem “cehennem çiçeği” hem de “kansere çare” bir çiçek olması, içinde tezatlıkları barındırması da kararlarımızda etkili oldu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017