Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Zamanı Doğru Kullanmanın Yöntemleri

Uygulanacak basit yöntemlerle, durdurulamayan ve yavaşlatılamayan zamanı daha verimli bir şekilde kullanmak mümkün.
Zamanı Doğru Kullanmanın Yöntemleri
1. Kendinize en fazla beş öncelik belirleyin ve bunları günlük olarak takip edin. Önceliklerinizle duygusal bir bağ kurarak bu önceliklerin hedeflerinizi belirlemesini sağlayın. Bu, sonuç almanızı sağlayacak. Uzun bir hayır ve kısa bir evet listeniz olsun. Hayır demekten korkmayın. Hayır demek sizde olumsuz bir etki yaratıyorsa, hayır demenin ne anlama geldiğini yeniden tanımlayın. Böylelikle hayır demek sizin için bir güçlü olma simgesi haline gelsin.

2. Önceliklerinizi evetten çok hayır diyerek hayata geçirin. Yapılması gereken üç ila beş arasında iş belirleyin ve bu işlerin tamamlanması için her gün yeni bir adım atın. Stratejide yaptıklarınız kadar yapmadıklarınız da önem taşır. Güzel bir faaliyete dahi hayır demesini öğrenin. Böylelikle işin tamamlanmasını sağlayacak daha önemli ve öncelikli faaliyetlere evet diyebilirsiniz. Amaçlarınıza uygun, gerçek ve anlamlı öncelikler yaratın.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017