Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Zayıflatan Mucizeler Yalan mı?

Greyfurt suyu kilo verdirir mi? LAHANA ÇORBASIYLA kısa sürede incelmek mümkün mü? Kiraz sapı çayı etkili bir form çayı mı? Yoksa tüm bunlar bir ZAYIFLAMA MİT’İ olmaktan öteye geçmiyor mu?
Zayıflatan Mucizeler Yalan mı?

Lahana suyu, sabah aç karnına içilen bir bardak greyfurt suyu, çorbayla geçiştirilen öğünler ya da kiraz sapı çayı… Bunlar kısa sürede incecik olmamıza yardımcı mucizevi yiyecek ve içecekler. Öyle değil mi? Aslında bakarsanız hiç de öyle değil. Çünkü hemen hemen hiçbirinin bilimsel açıdan zayıflattığına dair dayanak yok. Yani bu bilgiler birer beslenme mit’i olmanın ötesine geçemiyor. Beslenme Uzmanı Dr. Ahmet Karaçam’la bu mit’leri tek tek ele aldık.

LAHANA SUYU MUCİZESİ

Kısa sürede kilo verdirici olarak gösterilen lahana suyunun aslında kilo vermede hiçbir etkisi yok. Dr. Ahmet Karaçam, lahana suyunun kilo verdiğine dair bilimsel olarak bir kanıtın bulunmadığını belirtiyor. Suyu yerineyse yaprakları kullanılarak hazırlanacak lahana yemeklerinin ve çorbasının tam bir lif deposu olduğunun altını çiziyor. Öte yandan, lahana yaprakları kilo verdirmese de güçlü bir ödem çözücü. Lahananın kilo verdirdiği efsanesi de aslında buradaki bir yanlış anlaşılmadan kaynaklanıyor. Ancak kaybedilen yağ değil, ödem. Lahanayı tüketmenin en sağlıklı yoluysa yağ ve tuz ilave edilmeden, limon, sirke veya balsamikle tatlandırarak tüketmekten geçiyor.

Haberin devamı için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017