Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Zaytung’un Kurucusu Hakan Bilginer Röportajı

Öyle bir habercilik yapıyorlar ki gören, duyan, okuyan sadece gülüyor. Sadece mizah amaçlı absürt haberlerin yazıldığı 70 bin üyeli Zaytung.com şimdi Almanak şeklinde son yıllardaki en iyi haberlerini derlemiş durumda… Zaytung’un kurucusu Hakan Bilginer’le dürüst, tarafsız biraz da ciddi sohbet ettik.
Zaytung’un Kurucusu Hakan Bilginer Röportajı
2009’un son ayları… Almanca gazete anlamındaki Zeitung’dan esinlenen bir internet sitesi kuruldu; Zaytung… İnce mizah anlayışı, gündeme daire eleştirel mizahi ilk zamanlarda gözden kaçtı. Ne zamanki ekşisözlük’te hakkında bahsedilmeye başlandı, bir anda Türkiye’nin en çok hit alan sitelerinden biri oldu. Dünyada örnekleri olsa da Türkiye için ilk sayılırdı. Hakan Bilginer sitenin kurucusu. Zaytung’un öyküsünü ve yakın zamanda April Yayınları tarafından basılacak kitaplarını Boxer’a anlattı.

Zaytung.com ilk kurulduğu günlerde dört-beş kişi siteyi ziyaret ediyor. Fakat sonrasında birinin ekşisözlük’te siteden bahsetmesiyle bir günde 10 bin ziyaretçisi oluyor…

Evet. Zaten ilk günler ben korkuyordum. Duyursak, belki ilgi görür. İlgi görürse site çöker. Endişeliydim. Zaten “Bu site patlar, popüler olur” diye de hiç düşünmüyordum. Beş-altı arkadaşımın siteye haber yazması için kullanıcı girişi hazırlamıştım. Zaten gündüzleri işe gidiyorum akşam siteyle uğraşıyorum. Arkasından hiç tanımadığımız biri siteye üye oldu. Hemen aynı gün, Ekşisözlük’te zaytung.com hakkında ilk entry girildi. Arkasından 60-70 entry’ye kadar çıktı. Birden bire aynı gün 10 bin ziyaretçiye ulaştık. Epey bir şaşırdım.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017