Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Zeynep Yüksektepe Vural İyi Model Olmanın Sırlarını Anlattı

Türk moda sektörü gün geçtikçe güçleniyor, sektörle birlikte modellik de giderek cazip hale geliyor. Moda çekimlerinin başarısındaki büyük etkenlerden biri olan modellerle ilgili merak ettiklerimizi Joy Models'in ortaklarından Zeynep Yüksektepe Vural'la konuştuk.
Zeynep Yüksektepe Vural İyi Model Olmanın Sırlarını Anlattı
Bu işe nasıl başladınız?

İÜ Latin Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Ama öğrenciyken bile o işi yapmak istemediğimi biliyordum. Sonrasından bir şekilde kendimi reklam sektöründe buldum. Prodüksiyon şirketlerinde cast direktörlüğü yaptım. Umur Turagay, Levent Semerci, Charles Richards, Hazım Başaran, Ozan Açıktan gibi yönetmenlerle çalıştım. Sonrasında çocukluk arkadaşım ve şimdiki ortağım Tunç Tuncay’ın teklifi ile kolları sıvadık. Tunç’un vintage butikleri vardı, çekimler yapıyordu, bu işle ilgili çevresi genişti ve sektördeki boşlukları görüyordu. Benim de cast geçmişim olduğu için işe başlarken çok zorlanmadık. Bu iş için Milano’ya gittik, oradaki ajansları araştırdık ve dünyadaki dört Joy Models ajansından biri olduk.

Model seçimini nasıl yapıyorsunuz?

İşin püf noktası model seçmek zaten. Doğru modeli seçebildiğin sürece çark dönüyor. İşin içinde olduğun için ister istemez bir göz oluşuyor. Geçmiş iş tecrübem sayesinde yönetmenin, markanın, fotoğrafçının hangi modelden hoşlanacağını da bilebiliyorum. Bu a çok önemli noktalardan biri. O dönemde hangi modele ihtiyaç olduğunu bilmek gerekiyor. Biz de bir e konum itibariyle birçok Doğu Avrupa ülkesine yakın olduğu için Budapeşte’de keşif ofisi açtık. Böylece modelleri birebir görüp markalara sunuyoruz. Bu da bize büyük avantaj sağlıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017