Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Zumba Dansı Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Tüm dünyada en popüler fitness trendleri arasında bulunan Zumba, Türkiye’de de gittikçe yaygınlaşıyor. İşte bir parti havasında ‘koparak’ ciddi bir egzersiz yapmanızı sağlayan Zumba’nın en yaygın hareketleri…
Zumba Dansı Ne Zaman Ortaya Çıktı?
Zumbayı ilk kez bir grup dersinde uygulayan Kolombiyalı fitness eğitmeni Beto Perez’in kendisi de herhalde 10 yıl içerisinde buluşunun bir çılgınlığa dönüşeceğini tahmin edemezdi. Bugün tüm dünyada milyonlarca kişinin uyguladığı, geçtiğimiz yıl Amerika’nın bir numaralı fitness dersi seçilen; kıyafetleri, CD’leri, müzikleri ile büyük bir sektöre dönüşen Zumba Türkiye’de de gittikçe yaygınlaşıyor.

Aslında dersin oraya çıkışı da bir kazaya dayanıyor. Step-aerobic eğitmeni Beto Perez, o gün müzik CD’lerini getirmeyi unutuyor ve dersi yanında bulunan salsa-merengue CD’leri ile uyguluyor. Ders o kadar seviliyor ki, o gün yanan Zumba ateşi günümüze kadar büyüyerek geliyor. Kolombiyalı eğitmen Perez, derse kendi dilinde ‘vızıldamak, kıpır kıpır olmak’ anlamına gelen Zumba adını veriyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017