Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Zumbara Nedir?

Zumbara sizin yapamadığınızı yapıyor ve sizin için zamanınızı biriktiriyor... Nasıl mı? Gelin Nasıl olduğunu yaratıcılarından dinleyelim...
Zumbara  Nedir?
Yaşlı ya da genç hepimiz zamanın hızlı akmasından endişe eder ve şikayet ederiz… Çoğu zaman bizi asıl korkutan yaşlanmaktan öte istediklerimizi yapamadan yaşlanmak belki de. İşte zamanı istediğimiz gibi kullanmamızı ve bir nevi mutlu yaşlanmamızı sağlayan bir paylaşım platformu var artık hayatımızda. Adı da Zumbara. Zumbara zaman kumbarası anlamına geliyor… Zumbara.com ise para yerine zamanın kullanıldığı yenilikçi bir paylaşım platformu. Zumbara, dünyada 33 ülkede uygulanmakta olan zaman bankası sisteminin sosyal ağ ile birleştirerek, dünyada ilk kez bu sistemin web 2.0 teknolojisi ve anlayışıyla daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor.

Peki bu sistem nasıl işliyor ve dünyada ne şekilde uygulanıyor? Sistem aslında birisine bir saat yardım edip karşılığın bir saat kazanmak üzerine kurulu… Gelin sistemi yaşanmış bir örnek üzerinden anlatalım ve daha yakından tanıyalım. Diyelim ki siz sistemden Altan’a iki saatlik inovasyon metodolojisi dersi verdiniz… Bu dersin karşılığında Altan size iki saat ödedi. Bunun bir saatiyle Seda’dan Türkiye’deki trekking parkurları hakkında bir servis alırken, diğer bir saatiyle de Ozan’dan iş fikri için iş planı hazırlama konusunda yardım alıyorsunuz.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017