Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Hidrolik & Pnömatik - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Hidrolik & Pnömatik

Hidrolik & Pnömatik Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Hidrolik & Pnömatik adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Hidrolik & Pnömatik Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Hidrolik & Pnömatik

Sektörel Dergisi

Hidrolik&Pnömatik Sektöründeki gelişmelerden sizleri haberdar etmek için hazırladığımız Hidrolik& Pnöamtik Dergisinin bu sayısında sizlerle yine birlikteyiz.

Endüstri 4.0, dünyanın dört bir yanında sanayinin biricik gündemi haline geldi. “4. Sanayi Devrimi” olarak adlandırılan Endüstri 4.0, dijital fabrikalar ve akıllı teknolojiler ile “insansız üretim” fikrini ortaya attı.

4. Sanayi Devrimi olarak adlandırılan Endüstri 4.0, teknolojik gelişmelerin etkisiyle zorunlu olarak ortaya çıkan endüstriyel bir olgudur. 1. Sanayi Devrimi, buharlı makinaların icadıyla ortaya çıktı. 2. Sanayi Devrimi ise kendini elektrik ve elektronik teknolojileriyle gösterdi. Bu atılımların üçüncüsü, bilgisayar robot-otomasyon üçgeninde gerçekleşti. Bugün konuştuğumuz 4. Sanayi Devrimi, otomasyon, yazılımla gelişen akıllı teknolojiler ile insanın “kol gücünü” üretimden eleyen bir yapılanmayla karşımıza çıktı. 2012 yılından bu yana Almanya Hükümeti’nin öncülüğüyle oluşumuna başlanan dijital fabrikalar ve insansız üretim sahalarının; eski üretim biçimlerini geri dönüşü olmaksızın değiştirmesi tartışılıyor. Böylelikle dijital fabrikaları, insansız üretim sahalarını sanayiye kazandıran bu oluşum “Devrim” olarak nitelendirildi.

Ülkemiz sanayisinin Endüstri 4.0 ‘a hazır olması için öncelikle fabrikalarımızın teknolojik ve bilişim alanında alt yapılarının da hazır hale gelmesi gerekiyor. Endüstri 4.0 devriminin getirdiği Akıllı fabrikalar konsepti aynı zamanda işletmelerde teknolojiyi kullanmada yeni etkin insan gücü istihdamını da zorunlu kılıyor.

Ülkemizin eğitim sistemini ve teknoloji üretimini göz önünde bulundurduğumuzda Endüstri 4.0’a hazır olabilmek için önce eğitim sistemimizin alt yapısını hazır hale getirmemiz gerekli.

Sonuç olarak, Endüstri 4.0’a hazır olmamız için daha çok çalışmalı, daha çok katma değeri yüksek ürünler ve teknoloji geliştirmemiz gerekli…

Gelecek sayıda buluşma ümidiyle sağlıcakla kalın.

Saygılarmla.

Ahmet Pelit

  • Arşiv Sayısı : 44
  • Son Sayı : Mart-Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Hidrolik & Pnömatik Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017