Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Homeart - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Homeart

Homeart Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Homeart adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Homeart Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Homeart

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Mutlu olmak için çok sebebimiz var; güneş gibi

Bir süredir herkes mutsuz, herkes depresyonda. Çok şaşılacak bir şey de değil aslında bu. Millet olarak çok mutlu günler geçirmediğimiz ortada. Zaten dünyanın geldiği son durumda mutlu olabilen bir millet kaldı mı, ondan da emin değilim. Belki biraz kuzey ülkeleri olabilir, kaynayan Ortadoğu’ya ve Arap yarımadasına uzak olduğu için öyle düşündüm ama yeterli güneş olmadığı için İskandinav insanının hep depresyonda olduğu gerçeğini unutmuşum. Dünyada intihar oranının en yüksek olduğu İskandinav ülkeleri, aslında çok düzenli, her şeyin fazlasıyla rayına oturmuş olduğu, milli gelirin en yüksek olduğu yerlerden. Ama işte o güneş yok mu! Olmayınca her şey altüst oluyor. Bizi hayata bağlayan ve onca kötü şeye rağmen her yeni günün bambaşka ve çok güzel olacağına bizi inandıran da o güneş işte!

Bu ay dergimizin kapağına da taşıdığımız bir ev var İsveç’ten. Işıl ışıl dekorasyonuyla yılbaşı için size ilham kaynağı olabileceğini düşündüğümüz bir ev. (s. 80-90) Ev sahibi İsveçlilerin güneşe hasret kalmalarından dolayı sarıya ne kadar düşkün olduklarını anlatıyor. Sarının olmadığı yerde pirinç, bakır gibi sarı metaller ve hatta yansıma yapan aynaların bile önemli rol oynadığını belirtiyor. Güneşin eksikliğini dekoratif olarak çözmeye çalışıyorlar yani. Bu bile şükretmemiz için bir sebep aslında! Her şeye rağmen her yeni yıldan umutlu olmak lazım. Saflık gibi geliyor olabilir kulağa ama saflık da doğal bir anti-depresan zaten. Saf insanlar hep mutlu olmaz mı?

Yine yeni yıldan çok şey bekleyelim! Yine çok şey beklediğimiz için kesinlikle uygulayamayacağımızı bildiğimiz kararlar alalım ve yine uygulayamayalım. Olsun, karar almak hayat belirtisi sonuçta. İnsanı hayata bağlayan, oyunda tutan bir şey; güneş gibi…

Hepinize çok mutlu olacağınız, harika bir yeni yıl diliyorum

Yasemin Savcı

  • Arşiv Sayısı : 24
  • Son Sayı : Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Homeart Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016