Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Homeart - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Homeart

Homeart Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Homeart adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Homeart Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Homeart

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Öğrenmenin sonu yok

Bir mekan tasarlarken ortaya çıkacak işin başarılı olması müşteriyle mimarın birbirinin iyi anlayabilmesinden kaynaklanıyor, kuşkusuz. Müşterisini iyi dinleyen, gözlemleyen, birlikte vakit geçirip isteklerini anlayabilen bir mimar, biraz da empati yeteneği varsa başarılı oluyor. Herkesin yaşayacağı yer ile, kendi düzeni ile ilgili bir takım hassasiyetleri var sonuçta. Ailesi, evinin konumu, kişisel özellikleri, boyu posu, kilosu bile önemli rol oynuyor evinin tasarımında. Kimisi bitkilerinin yerleşimine önem veriyor, kimi gardırobunun raf aralıklarına, kimi de mutfak dolaplarına, tezgâhına… Mimarla çalışıyorsa tüm bu hassasiyetlerini onunla paylaşıyor ve ona uygun bir tasarım yapılıyor. Mimar da bu kişisel hassasiyetler karşısında her seferinde yeni bir şey öğreniyor. Mutfakta hemen hemen hiç vakit geçirmeyen bir mimar, çeşit çeşit baharatlar, soslar, bıçaklar ve mutfak aletlerinin yerleştirilmesiyle, tezgâh yüksekliğiyle ilgili kendine göre çözümler yaratmaya çalışan müşterisinden ne çok şey öğrenebilir, düşünsenize! Hiçbir kitapta yazmayan, hiçbir derste öğretilmeyen, başka hiçbir şekilde edinilemeyecek tecrübeler, o yüzden ancak gerçek çalışma hayatında kazanılıyor.

Bu ay mimarların müşterilerinden ne öğrendiklerini araştırdık. (s. 156-162) Çok samimi ve ilginç cevaplar aldık ve mimarlığın aslında belki de tüm mesleklerden daha çok öznel ve çözüm üretmeye odaklı olduğunu bir kez daha fark ettik. İlginç şeyler okuyacak, belki siz de kendi farklılıklarınızı fark edecek ve özel bir çözüme ihtiyaç duyduğunuzu göreceksiniz.

Güzel bir sonbahar dileğiyle,

Yasemin Savcı

  • Arşiv Sayısı : 22
  • Son Sayı : Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Homeart Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016